Deklaracja Dostępności
Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris Górnośląski Festiwal Sztuki Kameralnej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony strony Biuletynu Informacji Publicznej Instytucji Kultury Ars Cameralis.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- część publikowanych skanów starszych dokumentów w formie załączników to zeskanowane dokumenty w formie plików graficznych, co uniemożliwia ich odczytanie przez standardowe czytniki tekstu
- plik w formie wykresu nie posiada opisu alternatywnego
- część plików nie jest dostępna cyfrowo
- niektóre starsze dokumenty zamieszczone są w formie skanów graficznych
- linki prowadzące do serwisów zewnętrznych otwierają się w nowym oknie
Treści nieobjęte przepisami
- dokumenty opublikowane przed dniem 23 września 2018 r. są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności,
- pliki wytworzone przez inne podmioty niż Instytucja Kultury Ars Cameralis i przekazane Instytucji w formie papierowej lub skanów, nie są dostępne z uwagi na brak dostępu do danych źródłowych
- treści archiwalne, niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności cyfrowej
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Marty Piastowskiej — mejlowo marta@arscameralis.pl lub telefonicznie 32 257 06 01.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mejlem do kierownictwa naszej Instytucji:
- Marek Zieliński — Dyrektor Instytucji Kultury Ars Cameralis
- Adres: ul. Ligonia 7, 40-036 Katowice
- mejl: info@arscameralis.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna — Katowice, ul. Ligonia 7
Instytucja Kultury Ars Cameralis mieści się na drugim piętrze w budynku Biblioteki Śląskiej, w którym mieści się również Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.
Do głównego wejścia budynku prowadzą schody, ale jest ono także wyposażone w podjazd i platformę przeznaczoną do transportu osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Po lewej stronie od wejścia znajduje się portiernia. W holu znajduje się wizualna informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej w godzinach pracy lub pracownicy portierni. W budynku dostępne są dwie toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Budynek nie jest wyposażony w windę. Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami, ale są wyposażone w poręcze.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Platforma przeznaczona do transportu osób poruszających się na wózku inwalidzkim znajduje się również na pierwszym piętrze budynku. Tym samym spotkanie z przedstawicielem Instytucji jest możliwe w pomieszczeniach znajdujących się na parterze oraz pierwszym piętrze budynku.
Zamiast osobistego stawiennictwa Instytucja oferuje również możliwość alternatywnego kontaktu: kontakt telefoniczny, mailowy lub za pomocą mediów społecznościowych.
Przed budynkiem znajduje się 1 ogólnodostępne i oznaczone miejsce parkingowe dla pojazdów osób z niepełnosprawnością.
Budynek Biblioteki Śląskiej znajduje się w centrum Katowic, dotrzeć można do niego korzystając z komunikacji publicznej (najbliższe przystanki tramwajowe dla linii T6 i T16 – Katowice Plac Miarki).
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na wniosek telefoniczny lub mailowy zainteresowanego – Instytucja zapewnia kontakt osobisty z tłumaczem języka migowego w terminie do 7 dni roboczych od zgłoszenia.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Informacja o naszej działalności – nagranie w polskim języku migowym (PJM) (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)
Informacja o naszej działalności – tekst odczytywalny maszynowo (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)